Wydziarani
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version  
Author: Subject: Poszukiwany adwokat który prowadzi obsługę prawną firm w Warszawie.
JaktAK
Junior Member
**

Registered: 2-9-2013
Member Is Offline

Mood: No Mood

[*] posted on 17-8-2017 at 05:22 AM
Poszukiwany adwokat który prowadzi obsługę prawną firm w Warszawie.

chcę założyć działalność gospodarczą w formie jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, ale zostałem poinformowany, że sam nie mogę działać w imieniu spółki w trakcie jej zakładania, dlatego potzrebny mi prawny reprezentant, najlepiej z wwa.
View user's profile View All Posts By User
Sernik
Junior Member
**

Member Is Offline

[*] posted on 17-8-2017 at 07:17 AM

A nie lepiej ci założyć normalnie jednoosobową działalność gospodarczą? O wiele mnej formalności.
Kaligula
Junior Member
**

Registered: 28-5-2015
Member Is Offline

[*] posted on 17-8-2017 at 09:00 AM

Hmm, własnie tak co raz częściej sie słyszy że ludzie zakładają jednoosobowe sp. z o.o. zamiast prowadzić działalność jako osoby fizyczne. Kiedyś na stronie http://www.sosnowskilegal.pl/ czytałam fajny artykół o tym jakie korzyści i jakie wady niesie ze sobą prowadzenie spółki właśnie w tej formie. Mnie najbardziej przeraziło, że dochody ulegają podwójnemu opodatkowaniu. Natomiast co się tyczy założenia spółki to faktycznie spółka w organizacji ma inny status i jako jedyny wspólnik nie możesz jej reprezentować, także nie obędzie się bez prawnej obsługi firmy w Warszawie znajdziesz na pewno specjalistów co się za ciebie tym zajmą, a później tylko już działać.
JaktAK
Junior Member
**

Member Is Offline

[*] posted on 17-8-2017 at 10:11 AM

Dzięki za artykół, to prawda że podwójne opodatkowanie, że formalności itp., ale prowadząc działalność w ramach sp. z o.o. korzystam z osobowości prawnej, nie ponosze odpowiedzialności za długi spółki swoim własnym majątkiem a biorąc pod uwagę konieczność zaciągania kredytów na realizację celów i ryzyko plajty to duże ułatwienie. Ale dzięki za link, bo na sosnowskilegal.pl poza blogiem widzę, że też czynnie reprezentują klientów, także zaczynamy działać!
zmora
Junior Member
**

Registered: 4-3-2016
Member Is Offline

[*] posted on 17-8-2017 at 10:58 AM

Ja tez rozważałam jednoosobową spółkę z o.o., ale formalności mnie przerosły, nie tylko te poczatkowe, ale później też, niby jako jedyny współnik mogę podejmować samodzielnie wszelkie uchwały zgromadzenia, ale mimo wszystko, wiąże sie to z tyloma formalnościami. No i koszty księgowej, w porównaniu do jednoosobowej działalności są znacznie większe.. Może jeszcze się zastanów.
JaktAK
Junior Member
**

Member Is Offline

[*] posted on 17-8-2017 at 11:44 AM

Jestem zdecydowany, procedura w trakcie, także wątek już nieaktuany :)

Go To Top

[Queries: 16] [PHP: 3.0% - SQL: 97.0%]