Wydziarani

Co reguluje prawo pracy?

Sernik - 8-10-2017 at 11:08 PM

Witajcie. Chciałbym się dowiedzieć, co konkretnie reguluje prawo pracy, a których kwestii nie uwzględnia. Macie rozeznanie w tym temacie?

Co reguluje prawo pracy?

Super_Hiper - 9-10-2017 at 12:14 AM

Mnie również interesuje podobna kwestia, a w szczególności to, czy prawo pracy zajmuje się zagadnieniami związanymi z pracą wykonywaną w ramach umów cywilnoprawnych.

Co reguluje prawo pracy?

BabaJagusia - 9-10-2017 at 01:41 AM

Ja niedawno trochę czytałam na temat tego, co reguluje prawo pracy i dowiedziałam się, że obejmuje ono wszelkie kwestie związane z pracodawcami, pracownikami i pracą zarobkową. Z tym, że mianem pracownika w prawie pracy jest określana ta osoba, która została zatrudniona na podstawie umowy o pracę lub też mianowania, powołania bądź wyboru. Niestety za pracownika nie jest uznawany ten, kto realizuje swoją pracę w ramach umowy cywilnoprawnej, takiej jak umowa zlecenie albo umowa o dzieło. Na stronie internetowej https://www.adwokat-radel.pl/prawo-pracy-co-reguluje znajdziecie więcej informacji na ten temat.

Co reguluje prawo pracy?

Super_Hiper - 9-10-2017 at 04:07 AM

Dla mnie to niestety nie jest dobra wiadomość. Byłem zatrudniony na podstawie umowy zlecenie, a więc to oznacza, że nie mogę dochodzić swoich praw w sądzie?

Co reguluje prawo pracy?

BabaJagusia - 9-10-2017 at 06:46 AM

Wydaje mi się, ze nie, ale jeśli chcesz mieć pewność, czy na pewno nie można nic zrobić w Twojej sprawie, zwróć się o pomoc do adwokata.

Co reguluje prawo pracy?

Sernik - 9-10-2017 at 08:22 AM

Ja chyba pójdę do adwokata, bo chciałbym, żeby sąd zajął się kwestią mobbingu w firmie, w której pracowałem. Byłem tam zatrudniony na umowę o pracę, a więc chyba mam prawo domagac się jakichś konsekwencji dla mojego pracodawcy?

Co reguluje prawo pracy?

BabaJagusia - 9-10-2017 at 09:32 AM

Z tego co wiem, prawo pracy zajmuje się też takimi kwestiami, jak stosunki społeczne między pracodawcą a pracownikami. Dotyczy to m.in. mobbingu, a więc sądzę, że masz prawo wystapić przeciwko swojemu pracodawcy przed sądem.